Ježíškova vnoučata – to je název projektu Českého rozhlasu, který funguje od roku 2016.

Cílem projektu je potěšit co nejvíce seniorů, kteří již nežijí ve svém přirozeném prostředí a alespoň na Vánoce jim přinést trochu radosti a úsměvu do jejich osamělých životů. Ježíškovým vnoučetem se může stát kdokoliv z řad široké veřejnosti.

Mé první setkání s tímto projektem bylo trošku skeptické. Přece v téhle čím dál těžší době nemůže existovat taková hromada lidí, kteří ještě mají srdce na správném místě. A ejhle. Opak byl pravdou. Od prvního momentu, kdy byla přání spuštěna do „éteru“, mne tento projekt nepřestává udivovat. Všechna přání našich klientů byla rozebrána… Komunikace s vnoučaty byla perfektní, jejich ochota až dojemná. A některá osobní předání inspirativní.

Mezi dárečky, které potěší všechny obyvatele patří například masážní vanička na nohy, společenské hry, pojízdná voliéra pro naše budoucí ptačí obyvatele a co stojí za hlavní zmínku, je masážní profesionální křeslo, které může být k nám do Domova pořízeno za pomoci Nadačního fondu ČRo.

V každém dárku, který přišel od Ježíškových vnoučat, se nacházelo kousek pozornosti a lásky a především naděje. Naděje, že na tom nejsme ještě tak špatně. Naděje, že mezi námi žijí andělé. Naděje v lepší dny. A za ty stojí bojovat.

 

Jana Kalembová

Sociální a aktivizační pracovník

Praktický lékař - objednání