Domov Vesalius

Nepřetržitá péče poskytovaná v nově zrekonstruovaných bezbarierových prostorách.
Profesionální a přátelské prostředí pro vaše nejbližší.

O domově

Příležitost žít svůj život důstojně, pod kvalifikovaným dohledem a za pomoci multidisciplinárního týmů složený z pečovatelek, zdravotních sester, lékaře, sociálního pracovníka, aktivizačního pracovníka, mají na dosah zdravotně postižení lidé z Opavy a širokého okolí. Do Domova Vesalius se nastěhovali první klienti v polovině února 2017.

Náš domov poskytuje bydlení i péči osobám se zdravotním znevýhodněným, kteří vyžadují ambulantní dohled odborného lékaře a kteří již potřebují také celodenní ošetřovatelskou péči. Nabízíme významně nižší věkovou hranici pro vstup do domova než je běžné, a to 27 let.

Výhodou je i umístění zařízení přímo v areálu Slezské nemocnice, v blízkosti je zastávka MHD i autobusová zastávka, což umožňuje bezproblémovou dopravní přístupnost. Zařízení má k dispozici 10 parkovacích míst a v těsné blízkosti se nachází neplacené městské parkoviště. Umístění domova je vyhovující nejenom v dostupnosti specializované lékařské péče, ale i v dostupnosti běžných služeb jako je pošta, obchody, restaurace apod. K areálu zařízení patří zahrada, která umožňuje venkovní posezení a drobné sportovní a kulturní aktivity uživatelů (např. pétanque, kuželky)

Nově zrekonstruované prostory poskytují domov pro 31 uživatelů a to v 19 jednolůžkových a 6 dvoulůžkových pokojích. Pokoje se skládají z předsíní, bezbariérovou koupelnou s umyvadlem,WC a sprchou a obytným pokojem. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem (polohovací postel,noční stolek, židle a stůl,skříň, komoda). Po dohodě je možné dovybavení pokoje vlastním nábytkem či doplňky.

Našim uživatelům je zajišťována celodenní strava a profesionální péče vyškolených pracovníků přímé péče a kvalifikovaných zdravotních sester.

Zřizovatelem „Domova Vesalius“ je Domov Vesalius, z. ú. se sídlem v Opavě, Sušilova 1751/1, 746 01.

Praktický lékař - objednání