Domov Vesalius

Nepřetržitá péče poskytovaná v nově zrekonstruovaných bezbarierových prostorách.
Profesionální a přátelské prostředí pro vaše nejbližší.

O domově

Příležitost žít svůj život důstojně, pod kvalifikovaným dohledem a za pomoci multidisciplinárního týmů složený z pracovníků v sociálních službách, zdravotních sester, lékaře, sociálního pracovníka, aktivizačního pracovníka, mají na dosah zdravotně postižení lidé nejen z Opavy, ale celého Moravskoslezského kraje. Do Domova Vesalius se nastěhovali první klienti v polovině února 2017.

V roce 2021 proběhla tzv. transformace (změna právní formy) na Domov Vesalius, z. ú. – tato změna je jen v rámci administrativních úkonů, což znamená, že od ledna 2022 sociální služby poskytuje Domov Vesalius,z.ú. (jedná se o tzv. nástupnickou organizaci).

ID služby: 8628750 

Domov Vesalius sídlí v budově bývalého kláštera (vstup ze SNO, v 2 NP a 3 NP), který sousedí s areálem Slezské nemocnice v Opavě. Celková kapacita je 31 klientů. V objektu se nachází 19 jednolůžkových pokojů a 6 dvoulůžkových pokojů. Krom dvou dvoulůžkových pokojů, které mají společné sociální zázemí s jedním jednolůžkovým pokojem, mají ostatní pokoje svá sociální zázemí. Pokoje jsou vybaveny základním nábytkem (el. polohovací postel, noční stolek, židle a stůl, skříň a komoda). Po dohodě je možné dovybavení pokoje.

Dále se v interiéru nachází hlavní jídelna, která slouží i jako společenská místnost a kaple, kanceláře, ošetřovna, další místnosti pro zaměstnance (šatna, WC, denní místnost, sklady…), prádelna a hlavní koupelna. 

Celý objekt má bezbariérový přístup. Pobytová služba je poskytována v nepřetržitém režimu.

Našim uživatelům je zajišťována celodenní strava a profesionální péče vyškolených pracovníků přímé péče a kvalifikovaných zdravotních sester.

Zřizovatelem „Domova Vesalius“ je Domov Vesalius, z. ú. se sídlem v Opavě, Sušilova 1751/1, 746 01.

Praktický lékař - objednání